| Psihoterapie de grup- inscrieri incepand cu septembrie 2011 Fie ca suntem anxiosi, dezorientati, cautam solutia la o problema personala sau doar incercam sa ne descoperim, psihoterapia de grup este o solutie. Suntem Irina-Catalina Marin si Cristina Birzoiu, psihoterapeuti sub supervizare in cadrul Asociatiei Romane de Psihodrama clasica Moreniana si in curs de formare in cadrul Asociatiei Romane de Analiza Tranzactionala si vom fi alaturi de voi pe acest drum al autocunoasterii, intelegerii, repararii, privirii vietii din mai multe perspective. Beneficiile secundare ale grupului de psihoterapie vor fi:gestionarea timiditatii, invatarea unui stil de comunicare mai eficient si in viata de zi cu zi. Se folosesc tehnici precum inversiunea de rol, dublul, oglinda, presupunand participarea activa a fiecarui membru al grupului. |